Domy studenckie

Możesz ubiegać się o przyznanie miejsca w każdym z 5 uniwersyteckich akademiku ze świetną lokalizacją. Miejsce przyznawane jest na cały rok akademicki.

Dom Studencki Babilon

Koszt: 320-420 zł/ miesiąc

Dom studencki „BABILON” położony jest w bardzo cichej, zielonej okolicy. Od centrum Poznania dzieli go zaledwie jeden przystanek tramwajowy. Budynek w całości wyposażony jest w sieć internetową. Dostępne są pokoje jedno-, dwu- i trzyosobowe, wyposażone w lodówkę i podstawowe meble. DS „BABILON” posiada pralnię, suszarnię, rowerownię, siłownię i pokoje nauki. Wspólne kuchnie przyczyniają sie do integracji studentów różnych narodowości.

Dom Studencki Jowita

Koszt: 415-595 zł/ miesiąc

Dom Studencki „Jowita” to akademik usytuowany w pobliżu Dworca Głównego PKP oraz dużego węzła komunikacji miejskiej. Dostępne są pokoje jedno- i dwuosobowe. Do dyspozycji mieszkańców pozostają także pralnia, suszarnia, rowerownia, siłownia oraz pokoje nauki. Dom Studencki „Jowita” posiada 3 pokoje 2-osobowe przystosowane do potrzeb osób z ograniczoną sprawnością ruchową. Budynek wyposażony jest w sieć internetową. W Domu Studenckim Jowita znajduje się również siedziba Biura Parlamentu Samorządu Studentów.

Domy Studenckie Zbyszko i Jagienka

Koszt: 425-700 zł/ miesiąc

Domy Studenckie Zbyszko oraz Jagienka znajdują się w centrum Poznania. Są to nowoczesne kompleksy mieszkalne, mieszczące pokoje dwuosobowe oraz jednoosobowe (przystosowane również dla osób z niepełnosprawnością). Dodatkowym atutem tych akademików jest spokojna okolica oraz zielone otoczenie, oferujące przyjazny klimat spędzania czasu ze znajomymi czy nauki na świeżym powietrzu w czasie sesji.

Dom Studencki Hanka

Koszt: 600-800 zł/ miesiąc

Dom Studencki Hanka znajduje się w samym sercu Poznania przy al. Niepodległości 26. Jest jednym z najstarszych akademików w mieście. W wyremontowanej „Hance” znajduje się nowoczesna sala teatralna oraz sala wielofunkcyjna, przeznaczona do prób, konferencji i wykładów, wraz z zapleczem i eleganckim foyer. Na parterze mieści się między innymi restauracja stylizowana na bibliotekę. W budynku funkcjonować będzie również Katedra Dramatu, Teatru i Widowisk UAM, nowoczesna siłownia, pomieszczenia rekreacyjno-sportowe oraz część administracyjna. Akademik „Hanka” w Poznaniu jest siedzibą teatru Maski.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie: https://amu.edu.pl/studenci/przewodnik_studenta/pomoc-materialna-i-domy-studenckie/domy-studenckie