1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 5 czerwca 2023 r.

Zakwaterowanie w domach studenckich w roku akad. 2023/2024

Drogie Studentki i Drodzy Studenci!
Ruszyła możliwość wnioskowania o domy studenckie:
5 czerwca (00:01) – rozpoczęcie składania wniosków w systemie USOSweb,
26 czerwca (23:59) – zakończenie składania wniosków w systemie USOSweb!

Przypominamy, że Wnioskowanie nr 1 jest dla studentów, mających w czerwcu status studenta! Także tych na trzecim roku studiów licencjackich, którzy dopiero będą starać się o przyjęcie na studia magisterskie. Dwa kolejne terminy są dla osób przyjętych na pierwszy rok studiów – prosimy wiec nie przegapić terminu Wnioskowania 1! Następna szansa będzie dopiero w październiku!
Osoby, dla których przeznaczone jest Wnioskowanie nr 1 nie mają możliwości udziału w pozostałych wnioskowaniach!

W przypadku składania Wniosku o przyznanie miejsca w Domu Studenckim, dla którego trzeba po raz pierwszy utworzyć Oświadczenie o dochodach (uzyskanych przez członków rodziny w 2021 roku), student tworzy w systemie USOSweb kolejno formularze elektroniczne Oświadczenia o dochodach i Wniosku o przyznanie miejsca w Domu Studenckim, po czym wypełnia je i składa w systemie USOSweb.
Osoby, które otrzymywały w bieżącym roku akademickim jakiś rodzaj stypendium socjalnego nie muszą ponownie składać Oświadczenia o dochodach.

Wszystkie informacje znajdą Państwo na stronie:
https://amu.edu.pl/studenci/przewodnik_studenta/pomoc-materialna-i-domy-studenckie/domy-studenckie

W razie pytań prosimy o kontakt z P. Katarzyną Jasiewicz-Olędzką z Biura Obsługi Studentów Collegium Historicum (studenci Wydziałów: Archeologii, Historii, Nauk o Sztuce oraz Antropologii i Kulturoznawstwa – kierunek etnologia).