1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 1 marca 2022 r.

Test Writefull

W związku z dużym zainteresowaniem narzędziem do korekty tekstów naukowych o nazwie Writefull zapraszamy do darmowego testu, który będzie trwał od 1III do 31 III 2022. W marcu również odbędą się trzy zdalne szkolenia, podczas których zostaną zaprezentowane wszystkie możliwości tego narzędzia.

Writefull został zaprojektowany dla pracowników naukowych i studentów wyższych uczelni do korekty tekstów naukowych w języku angielskim. Narzędzie to  wykorzystuje modele językowe oparte na sztucznej inteligencji (AI) i nieustannie „uczy się” na podstawie tekstów milionów artykułów z naukowych czasopism. Writefull poprawia gramatykę, interpunkcję, ortografię i stylistykę, sugeruje poprawki w strukturze zdań w tekstach naukowych, podpowiada brakujące elementy cytowania i proponuje słownictwo charakterystyczne dla danej dyscypliny, co jest szczególnie ważne dla pomyślnej publikacji w międzynarodowych czasopismach.

Szczegółowe informacje o Writefull oraz marcowych webinariach znajdą Państwo na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu:

http://lib.amu.edu.pl/bazy-testowane/

Zapraszamy do skorzystania z darmowego, miesięcznego dostępu do tego narzędzia.

Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu