Data publikacji w serwisie: 28 lutego 2022 r.

Konferencja naukowa “Sztuka wobec konfliktów politycznych”

Drodzy, Drogie

W dniach 20-21 maja 2022 roku Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki UAM zaprasza studentów oraz doktorantów na ogólnopolską konferencję naukową “Sztuka wobec konfliktów politycznych”, która odbędzie się w CK Zamek w Poznaniu.

Temat konferencji ma na celu podjęcie dyskusji nad kondycją sztuki nowoczesnej i współczesnej z perspektywy konfliktów politycznych. Zakres czasowy obejmuje okres od 1947 roku do czasów współczesnych. Jednym z najważniejszych zagadnień jest pojęcie ciała jako obszaru oddziaływania wpływów konfliktów politycznych. Wybrana problematyka oscyluje także wokół cielesności oraz uwikłania jej w kontekście hegemonii oraz konfliktu.

Abstrakty prosimy przesyłać drogą mailową na adres:

sztukawobeckonfliktow@gmail.com do 3.04.2022

Abstrakt nie powinien przekraczać 500 wyrazów oraz zawierać afiliację z tytułem wystąpienia. Informacje o zakwalifikowaniu wybranych zgłoszeń zostaną ogłoszone do 30.04.2021 wraz ze wstępnym harmonogramem konferencji.

Konferencja będzie nieodpłatna, my jako organizatorzy zapewnimy wam – uczestnikom noclegi i wyżywienie.

W załączniku znajdują się szczegółowe informacje.

Pozdrawiamy i miejmy nadzieję do zobaczenia w Poznaniu!

Zarząd Koła Naukowego Studentów Historii Sztuki IHS UAM