Data publikacji w serwisie: 25 lutego 2022 r.

Międzynarodowa Konferencja „Ciekawość buduje mosty”

Zapraszamy do zgłaszania aktywnego udziału w międzynarodowej konferencji naukowo-dydaktycznej „Ciekawość buduje mosty”, która odbędzie się w dniach 8-11 września 2022 r. na Wydziale Biologii UAM. Inicjatywę tę współtworzą specjaliści z Polski, Niemiec, Szwajcarii i Austrii, a wystąpienia będą tłumaczone na kilka języków.

Konferencja kładzie szczególny nacisk na integrację badań nad biologią i zdrowiem człowieka z praktycznym zastosowaniami terapii akceptacji i zaangażowania oraz innych terapii III fali CBT.

Celem tej inicjatywy jest również budowanie kooperacji i powiązań między:

• nauką i psychoterapią,
  • niemieckojęzycznym i polskim kontekstem kulturowym,
  • wszystkimi osobami zainteresowanymi ACT, RFT, kontekstualną nauką o zachowaniu,
  • osobami studiującymi na kierunkach biologicznych, medycznych i psychospołecznych,
  • badaniami organizmu (tj. neurobiologia, ewolucja, genetyka) i umysłu (psychologia) człowieka,
  • medycznym i psychologicznym podejściem do problemów zdrowotnych.

W trakcie konferencji wykłady wygłoszą goście specjalni:

• prof. David Sloan Wilson,
  • prof. Edmund Sonuga-Barke,
  • dr Matthew Skinta,
  • dr Maria Karekla.

Możliwe formy zgłoszeń:

1. Warsztat
  2. Program poranny (medytacja, joga, tai chi itp.)
  3. Wykład
  4. Sympozjum
  5. Wystąpienie
  6. Plakat
  7. Spotkanie networkingowe
  8. Inne kreatywne pomysły i działania

Zgłoszenia powinny obejmować rodzaj i tytuł wystąpienia oraz maksymalnie 300 wyrazowy abstrakt. Zgłoszenia w języku polskim, angielskim lub niemieckim prosimy przesyłać wykorzystując formularz na stronie konferencji: https://act2022.com/registration-info

Termin zgłaszania trwa do 14 marca 2022 r.

Zapraszamy do śledzenia informacji pojawiających się na stronie wydarzenia na Facebooku.

Organizatorzy: Wydział Biologii UAM, DGKV, ACBS Polska