1. Przejdź do Treść
  2. Przejdź do Menu główne

Data publikacji w serwisie: 15 grudnia 2021 r.

Projekt”Niepotrzebne skreślić”.Kowadło 2.0. Kiedy status tożsamościowy nie mieści się w binarnych kategoriach.

Szanowne Osoby Studenckie, Doktorskie i Profesorskie,

chcielibyśmy zaprosić Was do udziału w projekcie, który organizujemy w ramach „Kowadła 2.0”. Nasza akcja nazywa się „Niepotrzebne skreślić” i koncentruje się na inkluzywności języka. Staramy się oddać głos osobom, których status tożsamościowy nie mieści się w binarnych kategoriach. Pierwszym punktem projektu jest umożliwienie osobom ze społeczności uczelnianej podzielenia się swoimi historiami. Zachęcamy do przesłania swojej historii, tekstu albo pracy artystycznej jako formy świadectwa wyrażającego stanowisko w podjętym temacie. Inauguracyjną częścią projektu będzie stworzenie wędrownej wystawy o cechach performatywnych – swoistego święta różnorodności, w którego trakcie odbędzie się głośny odczyt tekstów.

Zapraszamy do rozszczelnienia języka, wspólnej próby uczynienia go uniwersalnym i niewykluczającym. Naszą postawą jest wrażliwość i świadomość, że język to potężne narzędzie kształtujące rzeczywistość.

Jak funkcjonować w przestrzeni uniwersyteckiej z tożsamością, która nie ma odzwierciedlenia w języku? Jak wybrzmieć, gdy brakuje słów i form?

Serdecznie zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby (w tym osoby sojusznicze) do dzielenia się swoimi pracami oraz historiami.

Jesteśmy magistrantami kierunku sztuka pisania i zastrzegamy sobie możliwość redakcji nadesłanych prac po wcześniejszym kontakcie z osobą autorską.

Nabór potrwa do 31 grudnia. Załączamy formularz oraz instrukcję zgłoszenia.

Formularz zgłoszenia

Instrukcja zgłoszenia

Organizatorzy projektu „Niepotrzebne skreślić”