Informacja dla studentów polonijnych studiujących na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”,to organizacja pozarządowa, która od 1990 r. działa na rzecz Polonii i Polaków za Granicą oraz stara się podtrzymywać więzi Polonii z Ojczyzną. Od 1993 r., przy Wielkopolskim Oddziale Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w Poznaniu działa KLUB STUDENTÓW POLONIJNYCH integrujący akademicką młodzież polonijną w Poznaniu. Zapraszamy Was serdecznie na inaugurację spotkań Klubu Studentów Polonijnych w nowym roku akademickim.

8 października 2020 r. , czwartek, godz. 19.30

Miejsce spotkania: DOM POLONII, Stary Rynek 51(I piętro),wejście przez lokal gastronomiczny(pub „Columbus”)

W programie pierwszego po wakacjach spotkania m.in.

1.Omówienie planu spotkań w 2020 r.,

2.Informacja o nowej edycji stypendium naukowego Stowarzyszenia na semestr jesienno-zimowy,

3.Projekt „Łączy nas Polska”, który będzie realizowany w 5 ośrodkach akademickich kraju.

Spotkania klubowe odbywają się w Domu Polonii oraz w terenie. Mają charakter edukacyjny, integracyjno-towarzyski oraz rekreacyjno-sportowy. Organizujemy wyjazdy krajoznawcze, wyjścia do kin i teatrów, tradycyjne spotkania świąteczne, warsztaty itp. Współpracujemy z wolontariuszami pragnącymi działać na rzecz Polaków i Polonii za Granicą. Miło spędzamy wspólnie czas …

Kontakt z Klubem Studentów Polonijnych oraz Oddziałem Wielkopolskim SWP:

e-mail: poznan.oddzial.swp@onet.pl

tel. +48-61-853-19-61,+48-61-852-71-21,

osobisty: poniedziałek –piątek, w godzinach 09.00-16.00

adres: Dom Polonii, Stary Rynek 51, 61-772 Poznań.